Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWB-0.62-1500 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SWB-0.62-1500 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SWB-0.62-1500
| Part No | SWB-0.62-1500 |
|---|---|
| Manufacturer | AlfaMag Electronics (AMGIS) |
| Description | FIXED IND 1.5MH 620MA 1 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.5mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 1.378" (35.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 620mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 1.5mH Unshielded Toroidal Inductor 620mA 1 Ohm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 10kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 1.449" L x 0.799" W (36.80mm x 20.30mm) |
| Series: | SW |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Toroidal |
| Other Names: | SWB0.621500 TE2030 |
Introduce
We can supply SWB-0.62-1500 , send us a request quote to request SWB-0.62-1500 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SWB-0.62-1500.The price and lead time for SWB-0.62-1500 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SWB-0.62-1500.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






