Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STSA851-AP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STSA851-AP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STSA851-AP
| Part No | STSA851-AP |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TRANS NPN 60V 5A TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 150 @ 2A, 1V |
|---|---|
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | TO-92AP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 60V 5A 130MHz 1.1W Through Hole TO-92AP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
| Power - Max: | 1.1W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Frequency - Transition: | 130MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 450mV @ 200mA, 5A |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply STSA851-AP , send us a request quote to request STSA851-AP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STSA851-AP.The price and lead time for STSA851-AP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STSA851-AP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






