Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST-5EX105 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST-5EX105 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ST-5EX105
| Part No | ST-5EX105 |
|---|---|
| Manufacturer | Copal Electronics |
| Description | TRIMMER 1M OHM 0.25W GW SIDE ADJ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Number of Turns: | 14 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 MOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Side Adjustment |
| Resistive Material: | Cermet |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | Square - 0.266" L x 0.236" W x 0.169" H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm) |
| Series: | ST5 |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | Q6742452 |
| Resistance: | 1 MOhms |
| Adjustment Type: | Side Adjustment |
Introduce
We can supply ST-5EX105 , send us a request quote to request ST-5EX105 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST-5EX105.The price and lead time for ST-5EX105 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ST-5EX105.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





