Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST-305 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST-305 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ST-305
| Part No | ST-305 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | WIRE TIE PUSHBUTTON NYLON NAT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Screw Mount, Mounting Hole |
|---|---|
| Tensile Strength: | - |
| Packaging: | 1000 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Beaded, Releasable Natural 1.25" (31.75mm) 0.126" (3.20mm) 0.417' (127.00mm, 5.00") |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Bundle Diameter: | 1.25" (31.75mm) |
| Length - Approximate: | 5.00" |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Natural |
| Wire/Cable Tie Type: | Beaded, Releasable |
| Series: | - |
| Width: | 0.126" (3.20mm) |
| Other Names: | 21046008 RPC5260 ST-305-ND ST305 |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Actual: | 0.417' (127.00mm, 5.00") |
| Features: | - |
Introduce
We can supply ST-305 , send us a request quote to request ST-305 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST-305.The price and lead time for ST-305 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ST-305.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





