Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SSQC 400 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SSQC 400 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SSQC 400
| Part No | SSQC 400 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC/VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block with Clip |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder, Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 50A AC, 300A DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.330" L x 0.128" W x 0.115" H (8.38mm x 3.25mm x 2.92mm) |
| Color: | - |
| Series: | SSQC |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Other Names: | 0679-0400-12 SSQC 400-ND SSQC400 |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 400mA |
Introduce
We can supply SSQC 400 , send us a request quote to request SSQC 400 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SSQC 400.The price and lead time for SSQC 400 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SSQC 400.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





