Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SS15L MHG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SS15L MHG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SS15L MHG
| Part No | SS15L MHG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE SCHOTTKY 50V 1A SUB SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-219AB |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Sub SMA |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 50V 1A Surface Mount Sub SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 700mV @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 400µA @ 50V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 50V |
| Other Names: | SS15L MHG-ND SS15LMHG |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
Introduce
We can supply SS15L MHG , send us a request quote to request SS15L MHG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SS15L MHG.The price and lead time for SS15L MHG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SS15L MHG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






