Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SR321E334MAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SR321E334MAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SR321E334MAA
| Part No | SR321E334MAA |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Package / Case: | Radial |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 0.33µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Height - Seated (Max): | 0.390" (9.91mm) |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension: | 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) |
| Series: | SkyCap® SR |
| Capacitance: | 0.33µF |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply SR321E334MAA , send us a request quote to request SR321E334MAA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SR321E334MAA.The price and lead time for SR321E334MAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SR321E334MAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





