Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQMW5100RJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SQMW5100RJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SQMW5100RJ
| Part No | SQMW5100RJ |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 100 OHM 5W 5% RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | SQ, CGS |
| Power (Watts): | 5W |
| Other Names: | 1623788-1 1623788-1-ND 16237881 A102451 |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Features: | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply SQMW5100RJ , send us a request quote to request SQMW5100RJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SQMW5100RJ.The price and lead time for SQMW5100RJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SQMW5100RJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






