Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPV08A0LR5H-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SPV08A0LR5H-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SPV08A0LR5H-1
| Part No | SPV08A0LR5H-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles |
| Description | SILICON DIGITAL MICROPHONE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| S/N Ratio: | 64dB |
|---|---|
| Packaging: | Original-Reel® |
| Port Location: | Bottom |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 20Hz ~ 10kHz Microphone MEMS (Silicon) 2.3V ~ 3.6V Omnidirectional (-42dB ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads |
| Voltage Range: | 2.3V ~ 3.6V |
| Termination: | Solder Pads |
| Direction: | Omnidirectional |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Frequency Range: | 20Hz ~ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Shape: | Rectangular |
| Sensitivity: | -42dB ±1dB @ 94dB SPL |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.108" L x 0.073" W (2.75mm x 1.85mm) |
| Series: | SiSonic™ SPV |
| Height (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Current - Supply: | 200µA |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Other Names: | 423-1428-6 |
| Output Type: | - |
Introduce
We can supply SPV08A0LR5H-1 , send us a request quote to request SPV08A0LR5H-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPV08A0LR5H-1.The price and lead time for SPV08A0LR5H-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SPV08A0LR5H-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





