Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMVA1705-004LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMVA1705-004LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SMVA1705-004LF
| Part No | SMVA1705-004LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | DIODE VARACTOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Diode Type: | 1 Pair Common Cathode |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23 |
| Capacitance Ratio: | 3 |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Varactor 1 Pair Common Cathode 12V Surface Mount SOT-23 |
| Q @ Vr, F: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Capacitance @ Vr, F: | 6.6pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Capacitance Ratio Condition: | C1/C4 |
| Other Names: | 863-1752-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
Introduce
We can supply SMVA1705-004LF , send us a request quote to request SMVA1705-004LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMVA1705-004LF.The price and lead time for SMVA1705-004LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SMVA1705-004LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






