Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMA7022MU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMA7022MU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SMA7022MU
| Part No | SMA7022MU |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 15SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 15-SIP Formed Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 15-SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Unipolar Motor Driver Power MOSFET Parallel 15-SIP |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 44 V |
| Voltage - Load: | 10 V ~ 44 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | 1, 1/2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Motor Type - Stepper: | Unipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Other Names: | SMA7022MU DK |
| Current - Output: | 1A |
| Technology: | Power MOSFET |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
Introduce
We can supply SMA7022MU , send us a request quote to request SMA7022MU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMA7022MU.The price and lead time for SMA7022MU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SMA7022MU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





