Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM3.4-20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SM3.4-20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SM3.4-20
| Part No | SM3.4-20 |
|---|---|
| Manufacturer | NMB Technologies Corp. |
| Description | STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 3V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Steps per Revolution: | 20 |
|---|---|
| Length - Shaft and Bearing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar Stepper Motor 3VDC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Weight: | - |
| Voltage - Rated: | 3VDC |
| Torque - Holding (oz-in / mNm): | - |
| Termination Style: | Through Hole |
| Coil Resistance: | 25 Ohms |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | Round - 0.134" Dia (3.40mm) |
| Series: | - |
| Mounting Hole Spacing: | - |
| Type: | Permanent Magnet |
| Rotor Inertia: | - |
| Other Names: | Q7298612 |
| Accuracy: | - |
| Step Angle: | 18° |
| Coil Type: | Bipolar |
| Features: | Round Shaft |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Diameter - Shaft: | 0.024" (0.60mm) |
Introduce
We can supply SM3.4-20 , send us a request quote to request SM3.4-20 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SM3.4-20.The price and lead time for SM3.4-20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SM3.4-20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





