Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLC-22MG3F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLC-22MG3F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLC-22MG3F
| Part No | SLC-22MG3F |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | LED GREEN DIFFUSED T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Green |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 5.70mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Viewing Angle: | 115° |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 2.5mcd |
| Wavelength - Dominant: | 572nm |
| Detailed Description: | Green 572nm LED Indication - Discrete 2.1V Radial |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Green |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.00mm |
| Base Part Number: | SLC-22 |
| Other Names: | 846-1133 SLC-22MG3F-ND SLC-22MG3FG SLC-22MG3FH SLC-22MG3FJ SLC-22MG3FK |
| Wavelength - Peak: | - |
Introduce
We can supply SLC-22MG3F , send us a request quote to request SLC-22MG3F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLC-22MG3F.The price and lead time for SLC-22MG3F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLC-22MG3F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






