Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8A071280WW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8A071280WW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SI-B8A071280WW
| Part No | SI-B8A071280WW |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Semiconductor |
| Description | LED MODULE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 5.80mm |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module T White, Warm / White, Cool Linear Light Strip |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lens Type: | Flat |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | - |
| Current - Max: | - |
| Size / Dimension: | 275.00mm L x 16.00mm W |
| Color: | White, Warm / White, Cool |
| Series: | T |
| Type: | LED Module |
| Other Names: | 1510-2307 SI-B8A071280WW-ND |
| Wavelength: | - |
| Features: | - |
| Current - Test: | 750mA |
| CCT (K): | 2700K ~ 6500K |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Viewing Angle: | - |
| Temperature - Test: | 50°C |
Introduce
We can supply SI-B8A071280WW , send us a request quote to request SI-B8A071280WW pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI-B8A071280WW.The price and lead time for SI-B8A071280WW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SI-B8A071280WW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





