Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SHH1-S8-X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SHH1-S8-X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SHH1-S8-X
| Part No | SHH1-S8-X |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLAMP BUNDLE NAT FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.300" (33.02mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Fastener |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 1.850" (47.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Clamp, Bundle Separation Natural Fastener |
| Adhesive: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Type Attributes: | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Opening Size: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Natural |
| Series: | Quick-Build™ |
| Width: | 0.530" (13.46mm) |
| Type: | Clamp, Bundle Separation |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Thickness: | - |
| Features: | Hardware Included |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply SHH1-S8-X , send us a request quote to request SHH1-S8-X pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SHH1-S8-X.The price and lead time for SHH1-S8-X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SHH1-S8-X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






