Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGC6489Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGC6489Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SGC6489Z
| Part No | SGC6489Z |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC RF AMP 50MHZ-3.5GHZ SOT89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-243AA |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| P1dB: | 19.2dBm |
| Supplier Device Package: | SOT-89 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC 50MHz ~ 3.5GHz SOT-89 |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Gain: | 19.5dB |
| Frequency: | 50MHz ~ 3.5GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 3.5GHz |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 2.4dB |
| Current - Supply: | 82mA |
| RF Type: | - |
Introduce
We can supply SGC6489Z , send us a request quote to request SGC6489Z pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGC6489Z.The price and lead time for SGC6489Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SGC6489Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





