Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SE10G0UTMAF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SE10G0UTMAF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SE10G0UTMAF
| Part No | SE10G0UTMAF |
|---|---|
| Manufacturer | NMB Technologies Corp. |
| Description | BRUSH MOTOR DC 10MM X 15MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Power - Rated: | - |
|---|---|
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 0.07 / 0.49 |
| Encoder Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Voltage - Rated: | 4VDC |
| Termination Style: | Connector |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushed |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Mounting Hole Spacing: | 0.315" (8.00mm) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Diameter - Shaft: | 0.039" (1.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.335" (8.50mm) |
| Detailed Description: | Brushed DC Motor Standard 11100 RPM 4VDC |
| Weight: | 0.013 lb (5.9g) |
| RPM: | 11100 RPM |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Size / Dimension: | Square - 0.394" x 0.394" (10.00mm x 10.00mm) |
| Series: | - |
| Type: | DC Motor |
| Other Names: | P121380 SE10G0UTM SE10G0UTM-ND |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply SE10G0UTMAF , send us a request quote to request SE10G0UTMAF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SE10G0UTMAF.The price and lead time for SE10G0UTMAF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SE10G0UTMAF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








