Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDS850R-333M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SDS850R-333M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SDS850R-333M
| Part No | SDS850R-333M |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 33UH 920MA 240 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 33µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 240 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 920mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 33µH Shielded Wirewound Inductor 920mA 240 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm) |
| Series: | SDS850R |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | DN7573-2 DN7573-2-ND DN7573TR SDS850R-333M TR 1000 |
Introduce
We can supply SDS850R-333M , send us a request quote to request SDS850R-333M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SDS850R-333M.The price and lead time for SDS850R-333M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SDS850R-333M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





