Buy SDS850R-333M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SDS850R-333M
Part No SDS850R-333M
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 33UH 920MA 240 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:33µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):240 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current Rating:920mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:33µH Shielded Wirewound Inductor 920mA 240 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)