Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDM10P45-7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SDM10P45-7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SDM10P45-7
| Part No | SDM10P45-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE SCHOTTKY 45V 100MA SOT523 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-523 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-523 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 45V 100mA (DC) Surface Mount SOT-523 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 600mV @ 50mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -40°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 6pF @ 10V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Base Part Number: | SDM10P45 |
| Other Names: | SDM10P45DITR |
| Current - Average Rectified (Io): | 100mA (DC) |
Introduce
We can supply SDM10P45-7 , send us a request quote to request SDM10P45-7 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SDM10P45-7.The price and lead time for SDM10P45-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SDM10P45-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






