Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDI2415R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SDI2415R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SDI2415R
| Part No | SDI2415R |
|---|---|
| Manufacturer | Crydom |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 1.5A 12-280V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Load Current: | 1.5A |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 16-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads |
| Voltage - Load: | 12V ~ 280V |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | SDI |
| Other Names: | CC1160 |
| Voltage - Input: | - |
| Output Type: | AC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply SDI2415R , send us a request quote to request SDI2415R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SDI2415R.The price and lead time for SDI2415R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SDI2415R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





