Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDA7000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SDA7000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SDA7000
| Part No | SDA7000 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC RF AMP 0HZ-40GHZ DIE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Die |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| P1dB: | 21dBm |
| Supplier Device Package: | Die |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC 0Hz ~ 40GHz Die |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 11dB |
| Frequency: | 0Hz ~ 40GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | - |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 5dB |
| Current - Supply: | 200mA |
| RF Type: | - |
Introduce
We can supply SDA7000 , send us a request quote to request SDA7000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SDA7000.The price and lead time for SDA7000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SDA7000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





