Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SD-RB3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SD-RB3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SD-RB3
| Part No | SD-RB3 |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | BIT SQUARE S1/S2 2.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Drive Size: | 1/4" |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tool Type: | Bit, Double Ended |
| Tip - Type: | Square |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 2.50" (63.5mm) |
| Tip - Size: | S1, S2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity: | 1 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Reversible |
| Weight: | 0.026 lb (11.79g) |
Introduce
We can supply SD-RB3 , send us a request quote to request SD-RB3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SD-RB3.The price and lead time for SD-RB3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SD-RB3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






