Buy SCG2500-77.76M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
SCG2500-77.76M
| Part No | SCG2500-77.76M |
|---|---|
| Manufacturer | Connor-Winfield |
| Description | IC OSC CLK GEN 77.76MHZ OUT SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-SMD Module |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Input: | Clock |
| Supplier Device Package: | - |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Ratio - Input:Output: | 3:1 |
| Frequency - Max: | 77.76MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | CMOS |
| Series: | - |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Type: | Clock Generator |
| Other Names: | CW640 SCG2500 77.76M SCG250077.76M |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |