Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBT12M0PC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SBT12M0PC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBT12M0PC
| Part No | SBT12M0PC |
|---|---|
| Manufacturer | Mallory Sonalert Products |
| Description | AUDIO PIEZO INDICATOR 9-12V TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Voltage Range: | 9 ~ 12V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.551" (14.00mm) |
| Input Type: | DC |
| Frequency: | 2.075kHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Supply: | 25mA |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 65°C |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Port Location: | Top |
| Sound Pressure Level (SPL): | 85dB @ 9V, 10cm |
| Detailed Description: | Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 25mA 2.075kHz 85dB @ 9V, 10cm Through Hole PC Pins |
| Termination: | PC Pins |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Ratings: | Medical |
| Duration: | - |
| Size / Dimension: | 1.752" Dia (44.50mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 458-1423 |
| Technology: | Piezo |
| Approvals: | cUL, UL |
Introduce
We can supply SBT12M0PC , send us a request quote to request SBT12M0PC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SBT12M0PC.The price and lead time for SBT12M0PC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SBT12M0PC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





