Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SB100375WE2.5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SB100375WE2.5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SB100375WE2.5
| Part No | SB100375WE2.5 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | LABEL PRINTABLE TRANSFER 1X3.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Label Type: | Die-Cut |
|---|---|
| Packaging: | 2500 per Roll |
| For Use With/Related Products: | T308S Thermal Transfer Printer |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | White Die-Cut Label 1.00" x 3.75" (25.4mm x 95.3mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Label Size: | 1.00" x 3.75" (25.4mm x 95.3mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | SB |
| Other Names: | D44038-000 |
| Material: | Vinyl |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply SB100375WE2.5 , send us a request quote to request SB100375WE2.5 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SB100375WE2.5.The price and lead time for SB100375WE2.5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SB100375WE2.5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





