Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S888P12NF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S888P12NF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S888P12NF
| Part No | S888P12NF |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 920MHZ PANEL CAB CHAS MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.5 |
|---|---|
| Applications: | GSM |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Detailed Description: | 920MHz GSM Panel RF Antenna 880MHz ~ 960MHz 8dBi Cable (305mm) - N Female Chassis Mount |
| Termination: | Cable (305mm) - N Female |
| Power - Max: | 50W |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 8dBi |
| Frequency Range: | 880MHz ~ 960MHz |
| Antenna Type: | Panel |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 2.008" (51.00mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 920MHz |
Introduce
We can supply S888P12NF , send us a request quote to request S888P12NF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S888P12NF.The price and lead time for S888P12NF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S888P12NF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






