Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S70FS01GSDSBHM213 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S70FS01GSDSBHM213 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S70FS01GSDSBHM213
| Part No | S70FS01GSDSBHM213 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC FLASH 1G SPI 80MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Memory Type: | Non-Volatile |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 1Gb (128M x 8) SPI - Quad I/O 80MHz |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 2 V |
| Clock Frequency: | 80MHz |
| Memory Size: | 1Gb (128M x 8) |
| Memory Interface: | SPI - Quad I/O |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, FS-S |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply S70FS01GSDSBHM213 , send us a request quote to request S70FS01GSDSBHM213 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S70FS01GSDSBHM213.The price and lead time for S70FS01GSDSBHM213 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S70FS01GSDSBHM213.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





