Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S3483-4R7M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S3483-4R7M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S3483-4R7M
| Part No | S3483-4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 4.7UH 1.96A 43 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 1.96A 43 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 4.7µH |
| Height - Seated (Max): | 0.126" (3.20mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Series: | S3483 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 43 mOhm Max |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | Q1037139 S3483-4R7M TR 1000 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Current Rating: | 1.96A |
Introduce
We can supply S3483-4R7M , send us a request quote to request S3483-4R7M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S3483-4R7M.The price and lead time for S3483-4R7M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S3483-4R7M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





