Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S27KS0641DPBHV023 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S27KS0641DPBHV023 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S27KS0641DPBHV023
| Part No | S27KS0641DPBHV023 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC DRAM 64M PARALLEL 24BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 24-TBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 40ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 24-BGA (6x8) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | DRAM Memory IC 64Mb (8M x 8) Parallel 166MHz 40ns 24-BGA (6x8) |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.95 V |
| Clock Frequency: | 166MHz |
| Memory Size: | 64Mb (8M x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | HyperRAM™ |
| Other Names: | 428-3861-2 |
| Memory Format: | DRAM |
| Technology: | DRAM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
Introduce
We can supply S27KS0641DPBHV023 , send us a request quote to request S27KS0641DPBHV023 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S27KS0641DPBHV023.The price and lead time for S27KS0641DPBHV023 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S27KS0641DPBHV023.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





