Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1/4A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S1/4A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S1/4A
| Part No | S1/4A |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | SHEET METAL PLUG: .250 IN (6.4 M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Black |
| Series: | S |
| Type: | Body Plug |
| Other Names: | RPC6181 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Hole Plug 0.252" (6.40mm) Black |
| Hole Diameter: | 0.252" (6.40mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
Introduce
We can supply S1/4A , send us a request quote to request S1/4A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S1/4A.The price and lead time for S1/4A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S1/4A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





