Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSFML MTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RSFML MTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RSFML MTG
| Part No | RSFML MTG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 500MA SUB SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-219AB |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Sub SMA |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 500mA Surface Mount Sub SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.3V @ 500mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 1000V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Other Names: | RSFML MTG-ND RSFMLMTG |
| Current - Average Rectified (Io): | 500mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 500ns |
Introduce
We can supply RSFML MTG , send us a request quote to request RSFML MTG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RSFML MTG.The price and lead time for RSFML MTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RSFML MTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





