Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSFAL RHG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RSFAL RHG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RSFAL RHG
| Part No | RSFAL RHG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 50V 500MA SUB SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-219AB |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Sub SMA |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 50V 500mA Surface Mount Sub SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.3V @ 500mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 50V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 50V |
| Other Names: | RSFAL RHG-ND RSFALRHG |
| Current - Average Rectified (Io): | 500mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 150ns |
Introduce
We can supply RSFAL RHG , send us a request quote to request RSFAL RHG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RSFAL RHG.The price and lead time for RSFAL RHG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RSFAL RHG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





