Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RRS100P03TB1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RRS100P03TB1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RRS100P03TB1
| Part No | RRS100P03TB1 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | MOSFET P-CH 30V 10A 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
|---|---|
| Power Dissipation (Max): | - |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | P-Channel 30V 10A (Ta) Surface Mount 8-SOP |
| FET Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| FET Type: | P-Channel |
| Series: | - |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 10A (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | - |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply RRS100P03TB1 , send us a request quote to request RRS100P03TB1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RRS100P03TB1.The price and lead time for RRS100P03TB1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RRS100P03TB1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






