Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX400100KFKEM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ROX400100KFKEM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ROX400100KFKEM
| Part No | ROX400100KFKEM |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 100K OHM 1% 16.8W AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100 kOhms ±1% 16.8W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 4.050" L (7.87mm x 102.87mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | ROX |
| Power (Watts): | 16.8W |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply ROX400100KFKEM , send us a request quote to request ROX400100KFKEM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ROX400100KFKEM.The price and lead time for ROX400100KFKEM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ROX400100KFKEM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





