Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNX100100RFNWFN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RNX100100RFNWFN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNX100100RFNWFN
| Part No | RNX100100RFNWFN |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 100 OHM 1% 2.5W AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100 Ohms ±1% 2.5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 1.040" L (3.56mm x 26.42mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RNX |
| Power (Watts): | 2.5W |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RNX100100RFNWFN , send us a request quote to request RNX100100RFNWFN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RNX100100RFNWFN.The price and lead time for RNX100100RFNWFN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RNX100100RFNWFN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





