Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNV14FAL200K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RNV14FAL200K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNV14FAL200K
| Part No | RNV14FAL200K |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES MF HV .25W 200K OHM 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 200 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RNV |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | RNV14FAL200KTB |
| Resistance: | 200 kOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RNV14FAL200K , send us a request quote to request RNV14FAL200K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RNV14FAL200K.The price and lead time for RNV14FAL200K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RNV14FAL200K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






