Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN771VTE-17 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RN771VTE-17 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RN771VTE-17
| Part No | RN771VTE-17 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | DIODE PIN HF SW 50V 50MA UMD2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-90, SOD-323F |
|---|---|
| Diode Type: | PIN - Single |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | UMD2 |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Diode PIN - Single 50V 50mA UMD2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Resistance @ If, F: | 7 Ohm @ 10mA, 100MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Max: | 50mA |
| Capacitance @ Vr, F: | 0.9pF @ 35V, 1MHz |
| Series: | - |
| Base Part Number: | RN771 |
| Other Names: | RN771VTE-17-ND RN771VTE-17TR RN771VTE17 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply RN771VTE-17 , send us a request quote to request RN771VTE-17 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RN771VTE-17.The price and lead time for RN771VTE-17 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RN771VTE-17.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





