Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN54N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RN54N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RN54N
| Part No | RN54N |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIER RND NOSE 4.5 RN54 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Round Nose |
| Length: | 4.50" (114.3mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Round Nose Smooth 4.50" (114.3mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.15 lb (68.04g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Other Names: | RN-ND54N RN54 RN54-ND |
| Features: | Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply RN54N , send us a request quote to request RN54N pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RN54N.The price and lead time for RN54N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RN54N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





