Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RLH0912-471KL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RLH0912-471KL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RLH0912-471KL
| Part No | RLH0912-471KL |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | FIXED IND 470UH 300MA 1.7 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 2.9MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.7 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 300mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 470µH Unshielded Wirewound Inductor 300mA 1.7 Ohm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.343" Dia (8.70mm) |
| Series: | RLB |
| Q @ Freq: | 25 @ 796kHz |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply RLH0912-471KL , send us a request quote to request RLH0912-471KL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RLH0912-471KL.The price and lead time for RLH0912-471KL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RLH0912-471KL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





