Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RFNL10TJ6SGC9 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RFNL10TJ6SGC9 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RFNL10TJ6SGC9
| Part No | RFNL10TJ6SGC9 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | DIODE GP 600V 10A TO220ACFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-220-2 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | TO-220ACFP |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 600V 10A Through Hole TO-220ACFP |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.3V @ 10A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10µA @ 600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 10A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 150ns |
Introduce
We can supply RFNL10TJ6SGC9 , send us a request quote to request RFNL10TJ6SGC9 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RFNL10TJ6SGC9.The price and lead time for RFNL10TJ6SGC9 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RFNL10TJ6SGC9.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





