Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy REDFP19063BK1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy REDFP19063BK1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
REDFP19063BK1
| Part No | REDFP19063BK1 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | DOOR PLEXI 62.8X18.8X0.53" BLACK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| For Use With/Related Products: | REFK Series |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Plexiglas Door, Front or Rear 62.750" L x 18.840" W x 0.530" H (1593.85mm x 478.54mm x 13.46mm) Black |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 33 lbs (15kg) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ventilation: | Non-Vented |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 62.750" L x 18.840" W x 0.530" H (1593.85mm x 478.54mm x 13.46mm) |
| Color: | Black |
| Series: | REFK |
| Type: | Door, Front or Rear |
| Material: | Plexiglas |
| Features: | Locks |
Introduce
We can supply REDFP19063BK1 , send us a request quote to request REDFP19063BK1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number REDFP19063BK1.The price and lead time for REDFP19063BK1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part REDFP19063BK1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





