Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCR664DNP-3R3M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCR664DNP-3R3M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RCR664DNP-3R3M
| Part No | RCR664DNP-3R3M |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 3.3UH 2.13A 47 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Inductor 2.13A 47 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 3.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Series: | RCR-664D |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 47 mOhm Max |
| Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 2.13A |
Introduce
We can supply RCR664DNP-3R3M , send us a request quote to request RCR664DNP-3R3M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCR664DNP-3R3M.The price and lead time for RCR664DNP-3R3M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RCR664DNP-3R3M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





