Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCH654NP-221K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCH654NP-221K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RCH654NP-221K
| Part No | RCH654NP-221K |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 220UH 290MA 1.3 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 220µH Unshielded Wirewound Inductor 290mA 1.3 Ohm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 220µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Series: | RCH-654 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 1.3 Ohm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 290mA |
Introduce
We can supply RCH654NP-221K , send us a request quote to request RCH654NP-221K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCH654NP-221K.The price and lead time for RCH654NP-221K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RCH654NP-221K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





