Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC3002B7TR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RC3002B7TR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RC3002B7TR13
| Part No | RC3002B7TR13 |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electronic Components |
| Description | FILTER RC 50 OHM/0.1UF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.072" (1.83mm) |
| Package / Case: | 27-BGA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 9 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RC EMI Filter 1st Order Low Pass 9 Channel R = 50 Ohms, C = 0.1µF 27-BGA |
| Resistance - Channel (Ohms): | 50 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | - |
| Filter Order: | 1st |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.380" L x 0.143" W (9.64mm x 3.64mm) |
| Series: | ClearONE™ |
| Attenuation Value: | - |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Values: | R = 50 Ohms, C = 0.1µF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply RC3002B7TR13 , send us a request quote to request RC3002B7TR13 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RC3002B7TR13.The price and lead time for RC3002B7TR13 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RC3002B7TR13.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





