Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RB751V-40WS RRG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RB751V-40WS RRG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RB751V-40WS RRG
| Part No | RB751V-40WS RRG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE SCHOTTKY 40V 30MA SOD323F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-90, SOD-323F |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-323F |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 40V 30mA Surface Mount SOD-323F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 370mV @ 1mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 40V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -40°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 2pF @ 1V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 40V |
| Other Names: | RB751V-40WS RRGTR RB751V-40WS RRGTR-ND RB751V-40WSRRGTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 30mA |
Introduce
We can supply RB751V-40WS RRG , send us a request quote to request RB751V-40WS RRG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RB751V-40WS RRG.The price and lead time for RB751V-40WS RRG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RB751V-40WS RRG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





