Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RB715FT106 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RB715FT106 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RB715FT106
| Part No | RB715FT106 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V UMD3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | UMD3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 30mA Surface Mount SC-70, SOT-323 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 370mV @ 1mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 30mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 40V |
| Base Part Number: | RB715F |
| Other Names: | RB715FT106CT |
Introduce
We can supply RB715FT106 , send us a request quote to request RB715FT106 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RB715FT106.The price and lead time for RB715FT106 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RB715FT106.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





