Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RB541XNTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RB541XNTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RB541XNTR
| Part No | RB541XNTR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V UMD6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | UMD6 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 3 Independent Schottky 30V 100mA Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 530mV @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10µA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Diode Configuration: | 3 Independent |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Base Part Number: | RB541XN |
| Other Names: | RB541XNTRTR RB541XNTRTR-ND |
Introduce
We can supply RB541XNTR , send us a request quote to request RB541XNTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RB541XNTR.The price and lead time for RB541XNTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RB541XNTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





