Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R2E160-AF24-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy R2E160-AF24-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
R2E160-AF24-10
| Part No | R2E160-AF24-10 |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst Inc. |
| Description | FAN BALL 220VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | - |
|---|---|
| Material - Blade: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | 220 ~ 240VAC |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Voltage - Rated: | 220VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 90.0W |
| Ingress Protection: | IP44 |
| Fan Type: | - |
| Features: | - |
| Air Flow: | - |
| Operating Temperature: | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Current Rating: | 0.42A |
| Noise: | - |
| Termination: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 2.9 lbs (1.3kg) |
| RPM: | 1700 RPM |
| Material - Frame: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | R2E160 |
| Width: | - |
| Other Names: | 381-3114 R2E160-AF24-10-ND |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply R2E160-AF24-10 , send us a request quote to request R2E160-AF24-10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number R2E160-AF24-10.The price and lead time for R2E160-AF24-10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part R2E160-AF24-10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





