Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QSLV-M(2-500) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy QSLV-M(2-500) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
QSLV-M(2-500)
| Part No | QSLV-M(2-500) |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | COLD SHRINK INSULATOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 0.354' (107.95mm, 4.25") |
|---|---|
| Diameter: | 1.500" (38.10mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Black Cold Shrink Tubing 1.500" (38.10mm) X 0.354' (107.95mm, 4.25") |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | QSLV-M |
| Width: | - |
| Type: | Tubing |
| Thickness: | - |
| Other Names: | 00051128572375 05112857237 3M162031 7000058805 80611438377 QSLV-M(2-500)-ND |
| Material: | Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM) |
Introduce
We can supply QSLV-M(2-500) , send us a request quote to request QSLV-M(2-500) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number QSLV-M(2-500).The price and lead time for QSLV-M(2-500) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part QSLV-M(2-500).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





