Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QS81XXHO220 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy QS81XXHO220 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
QS81XXHO220
| Part No | QS81XXHO220 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | INDICATOR 8MM FIXED HI ORA 220V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Orange |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 4100mcd |
| Current: | 3mA |
| Voltage: | 220V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Orange Diffused 45° 220V 3mA Round with Flat Top, 10.00mm Solder Lug |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.315" (8.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | QS |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 10.00mm |
| Lamp Color: | Orange |
| Type: | LED |
| Other Names: | 679-3416 |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | 45° |
Introduce
We can supply QS81XXHO220 , send us a request quote to request QS81XXHO220 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number QS81XXHO220.The price and lead time for QS81XXHO220 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part QS81XXHO220.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





